מהן הסיבות לירידה בחשק המיני לבני הגיל השלישי?

מיניות היא חלק בלתי נפרד מבני האדם, ללא קשר למין, גיל או העדפה מינית. מיניות מרגישה כדבר כל כך טבעי אך עדיין ישנה מבוכה גדולה בכל פעם שצריכים לדבר על זה. המבוכה גדולה עוד יותר אם עלינו לעסוק במיניות של ההורים או הסבים שלנו. רבים מהצעירים חושבים שחיי מין ומיניות שייכים רק להם. מה שהם לא יודעים זה, שגם אנשים בגיל השלישי (כן, בגיל של ההורים והסבים והסבתות שלהם) ממשיכים לחוות תשוקה, אינטימיות ופעילות מינית, למרות הגיל המבוגר והשינויים הפיזיולוגים וההורמונלים שהם חווים.

עם הכניסה לגיל השלישי, השינויים הפיזיולוגים מורגשים הרבה יותר, המבוגרים עייפים יותר, השרירים שלהם חלשים יותר ובשילוב עם השינויים ההורמונליים כמו ירידה ברמות הטסטוסטרון אצל גברים ואסטרוגן אצל נשים ומחלות כרוניות כמו סוכרת, מחלות לב וכו' ניכרת במידה רבה גם ירידה בפעילות המינית.

סיבות נוספות לירידה בחשק המיני הם שינויים פסיכולוגים וחברתיים.

שינוי פיזיולוגי יכול להוביל לשינוי פסיכולוגי שמתבטא בפגיעה בביטחון העצמי של המבוגר. המחשבה שאולי הוא אינו מושך את בן או בת הזוג כמו בעבר יכולה להוביל לדיכוי היצר והחשק המיני. גם שינוי חברתי כמו אובדן של בן או בת יכול להוביל לירידה בחשק המיני ואף לדכאון. כמו כן, בני זוג שנמצאים במערכת יחסים ארוכת שנים יכולים לחוות ירידה במשיכה המינית לבן הזוג שלהם מה שמוביל לירידה בחשק המיני.

ובכול זאת, לא הכל שחור, למרות האתגרים שבני הגיל השלישי מתמודדים איתם, רבים מוצאים דרכים להתאים את חיי המין שלהם לשינויים אלו ולהמשיך להנות מאינטימיות ועונג. מחקרים רבים מאשרים שבני 70 ו 80 ממשיכים להנות מחיי מין פעילים ומספקים ואף רבים מבני הגיל השלישי מספרים שדווקא הגיל הביא עמו יתרונות בתחום המיניות. הם מרגישים עם ביטחון עצמי ללא עכבות ועם יכולת טובה יותר לתקשר לצד השני את הצרכים, התשוקות, הפנטזיות והרצונות שלהם בחדר המיטות לצד השני.

הסיבות לעליה בשימוש של אביזרי מין לבני הגיל השלישי

אחת המגמות המעניינות שנצפות בשנים האחרונות היא העלייה בשימוש באביזרי מין בקרב אנשים בגיל השלישי. ואלו הגורמים התורמים לעליה זו.

ראשית, החברה המודרנית פתוחה יותר לדיון במיניות ובשימוש באביזרי מין, מה שמפחית את הבושה סביב הנושא. אם בעבר המילה ויברטור הייתה מובילה למבוכה, היום לכל אישה יש ויברטור יונק משלה במגירה גם לבנות הגיל השלישי.

שנית, הקניות באינטרנט הפכו את הרכישה של אביזרי מין לנגישה ודיסקרטית יותר. בנוסף סיבה חשובה מאוד היא שאביזרי מין יכולים לסייע בהתגברות על קשיים פיזיים הקשורים לגיל, כמו ירידה בגמישות או בעיות בזקפה. גם זוגות בקשרים ארוכים שיכולים להרגיש ירידה במשיכה המינית לבן או בת הזוג עשויים להשתמש באביזרי מין כדי להכניס גיוון וריגוש חדש לחיי המין שלהם. לבסוף, גוברת ההבנה כי פעילות מינית סדירה תורמת לבריאות הפיזית והנפשית.

חשוב לציין כי השימוש באביזרי מין הוא עניין של העדפה אישית, ואינו מתאים או הכרחי לכולם.

מיניות בגיל השלישי

אהבתם? קבלו 15% הנחה

תודה שקראתם את "מהן הסיבות לירידה בחשק המיני לבני הגיל השלישי?" קבלו 15% הנחה עם קוד הקופון STORY15 על כל המוצרים שבחנות!

איך לשפר את חיי המין בגיל השלישי

כדי שבני הגיל השלישי יוכלו להמשיך לשמור על חיי מין מספקים למרות כל הקשיים שנלווים עליהם להקפיד על מספר דברים כמו לשמור על תקשורת פתוחה עם בני הזוג שלהם. רק שיחות פתוחות וכנות עם בן/בת הזוג על צרכים, רצונות וחששות היא הדרך לחיי מין מספקים. בשיחות אלו עליהם לבצע התאמת ציפיות ולהבין כי החוויה המינית שהם הכירו השתנתה והתמקדות עכשיו היא באינטימיות ובעונג ולא רק בביצועים ואולי אף לשקול לשלב רעיונות חדשים, טכניקות, אביזרי מין ועוד כדי לעורר עניין וריגוש.

טיפ נוסף וחשוב (בכל גיל) הוא, שמירה על בריאות. תזונה נכונה, פעילות גופנית וטיפול במחלות כרוניות יכולים לשפר את התפקוד המיני. חשוב לזכור, שאם אתם נתקלים בקשיים, פניה לעזרה מקצועית, התיעצות עם רופא בעל ניסיון או מטפל מיני יכולה מאוד לעזור.

סיכום

מיניות בגיל השלישי היא נושא מורכב ומרתק, המשלב היבטים פיזיולוגיים, פסיכולוגיים וחברתיים. למרות האתגרים שמביא עמו הגיל, רבים מוצאים דרכים להמשיך ליהנות מחיי מין פעילים ומספקים. השימוש הגובר באביזרי מין מדגים את הפתיחות הגוברת לנושא ואת הנכונות להתאים את החיים המיניים לצרכים המשתנים. חשוב לזכור כי כל אדם הוא ייחודי, וההתנסויות והצרכים המיניים יכולים להשתנות מאדם לאדם, ללא קשר לגיל. הגישה החיובית למיניות בגיל השלישי מאפשרת לרבים לחגוג את החיים במלואם ולהמשיך ליהנות מאינטימיות ועונג לאורך כל החיים.

אין לראות במאמר זה תחליף ליעוץ רפואי או כיעוץ רפואי בכלל.

תוכן עניינים

Picture of עדי שחר

עדי שחר

כותבת תוכן, שלא מתביישת להחזיק ויברטור במגרה :)

[email protected]

מוצרים מובילים

עגלת קניות
Scroll to Top

הצטרפו למועדון הלקוחות שלנו

וקבלו כבר עכשיו 20% הנחה להזמנה הראשונה שלכם!

תודה שהצטרפתם
למועדון הלקוחות שלנו!!

  • הקלידו את קוד הקופון NEW20 בזמן התשלום וקבלו 20% הנחה על כל אביזרי המין (אין כפל מבצעים).